![Εθνική Επέτειος της 28ης Οκτωβρίου 1940 στον Δήμο Λιβαδιών](https://lyk-livadia-lar.schools.ac.cy/data/uploads/23-24/photos/news/28_oct/parelasi/345346.jpg)
Στις 28/10/2018 πραγματοποιήθηκε ο εορτασμός της εθνικής επετείου της 28ης Οκτωβρίου που περιλάμβανε θεία Λειτουργία στον ιερό ναό της Αγίας Παρασκευής στα Λιβάδια. Ακολούθησε μια πανηγυρική δοξολογία, κατά την οποία η Διευθύντρια μας, κυρία Μαρία Δαπόλα, εκφώνησε τον πανηγυρικό της ημέρας. Στη συνέχεια, πραγματοποιήθηκε μια εντυπωσιακή παρέλαση, όπου συμμετείχαν σχολεία, σωματεία και ομάδες από τις κοινότητες της περιοχής μας.